Nastavnica Veleučilišta sudjelovala na edukacijama Agencije za znanost i visoko obrazovanje

Predsjednica Povjerenstva za osiguravanje i unaprjeđivanje kvalitete Veleučilišta dr. sc. Silvija Pejaković-Đipić sudjelovala je na seminarima koje je organizirala Agencija za znanost i visoko obrazovanje (AZVO) u Zagrebu.
Agencija za znanost i visoko obrazovanje održala je 24. travnja 2026. godine seminar pod nazivom „Primjeri dobre prakse u provođenju aktivnosti podrške nastavnicima u jačanju nastavničkih kompetencija na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj“. Jačanje nastavničkih kompetencija na visokim učilištima jedan je od aspekata kvalitete naglašen u Standardima i smjernicama za osiguravanje kvalitete u Europskom prostoru visokog obrazovanja (EHEA) koji doprinosi unaprjeđenju kvalitete nastavnog procesa i poučavanju usmjerenog na studenta, osnaživanju podrške studentima u stjecanju predviđenih ishoda učenja te stvaranju pozitivnog iskustva učenja u poticajnom obrazovnom okruženju.
U organizaciji AZVO-a je 27. travnja 2026. godine održan i seminar Mreža jedinica sustava osiguravanja i unaprjeđivanja kvalitete na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj (CroQAnet). Cilj ovog seminara bio je umrežavanje domaćih stručnjaka u području unutarnjeg osiguravanja kvalitete na visokim učilištima, prijenos te razvoj dobre prakse u procesima unutarnjeg i vanjskog osiguravanja kvalitete u svrhu implementacije Standarda i smjernica za osiguravanje kvalitete u Europskom prostoru visokog obrazovanja (ESG).
Sudjelovanjem nastavnika na edukacijama AZVO-a Veleučilište nastavlja razvoj kulture kvalitete u svim svojim procesima i kontinuirano unaprjeđuje sustav osiguravanja kvalitete.